Przetarg na kolektory
Ogłoszenie na stronie Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej
Polska-Krypno Kościelne: Kolektory słoneczne do produkcji ciepła
2014/S 116-204212
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dyrektywa 2004/18/WE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Gmina Krypno
Krypno Kościelne 23 B
Osoba do kontaktów: Joanna Kitlas
19-111 Krypno Kościelne
POLSKA
Tel.: +48 857169069
E-mail: ugkrypno@podlaskie.pl
Faks: +48 857169035
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://gminakrypno.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Krypno.
Kod NUTS PL343
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
09331100, 45300000, 45330000
Szacunkowa wartość bez VAT: 1 634 960 PLN
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wymienionych w art.45 ust.6 ustawy.
3. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, ustaloną kwotę należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Knyszyn O/Krypno Nr 14 8076 0001 0010 5082 2000 0120.
4. Wadium powinno wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
5. W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach, oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy dołączyć do wewnątrz koperty wraz z ofertą.
6. Nie wniesienie wadium w wymaganym terminie (także na przedłużony okres związania ofertą), wysokości lub formie skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
7. Wadium wnoszone w innej formie, niż w pieniądzu powinno zawierać bezwzględne i nieodwołalne zobowiązanie podmiotu udzielającego gwarancji lub poręczenia do wypłaty kwoty wadium w przypadkach wymienionych w art.46 ust. 4a i ust. 5 ustawy – Prawo zamówień publicznych.
Gwarancja:
1. Wykonawca wybrany w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania winien, przed zawarciem umowy wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 8% ceny brutto podanej w ofercie. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku formach określonych w art. 148 ust.1 ustawy. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Knyszyn O/Krypno Nr 14 8076 0001 0010 5082 2000 0120.
2. Warunki wniesienia i zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa art. 148 ust.1 i 151 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
2. Podstawą do wystawienia faktury VAT jest protokół odbioru wykonanych dostaw – sporządzony zgodnie z postanowieniami § 6.
3. Płatność za fakturę VAT będzie dokonana przelewem na rachunek Wykonawcy prowadzony w …………………………… o nr ………………………………., w terminie 30 dni licząc od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego. Błędnie wystawiona faktura VAT spowoduje naliczenie ponownego 30 dniowego terminu płatności od momentu dostarczenia poprawionej faktury.
4. Płatnikiem będzie Urząd Gminy Krypno, Krypno Kościelne 23b, 19-111 Krypno, NIP 546-10-93-143.
5. Opóźnienie w zapłacie należności powoduje obowiązek zapłaty odsetek ustawowych.
6. Zamawiający dopuszcza możliwość rozliczenia wykonanych dostaw jedną fakturą częściową do kwoty 35% wartości umowy o której mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu.
7. Podstawą do wystawienia faktury częściowej będzie protokół odbioru częściowego dostaw wraz z kosztorysem powykonawczym tychże dostaw. Do procedur odbioru częściowego stosuje się odpowiednio zapisy § 5 umowy.
8. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu umowy nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego określonego w ust. 1 niniejszego paragrafu.
2) Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę, w miejscu „np. nazwa i adres wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich uczestników konsorcjum, a nie tylko pełnomocnika konsorcjum;
3) Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem występującym jako reprezentant pozostałych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymienionych w pełnomocnictwie.
W celu potwierdzenia wyżej wymienionych warunków należy przedstawić oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art.22 ustawy – Prawo zamówień publicznych – załącznik nr 2 do SIWZ.
2. W celu potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust.1 ustawy składa:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – załącznik nr 4 do SIWZ;
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
c) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy pzp, lub informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej – załącznik Nr 5 do SIWZ;
d) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
e) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymania w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.24 ust.1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem składania ofert;
g) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.24 ust.1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem składania ofert;
h) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.24 ust.1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem składania ofert.
3. Jeżeli w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby o których mowa w art. 24 ust.1 pkt 4-9, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4-9, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów:
1) o których mowa w ust. 4 pkt b, d,e, g – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
— nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
2) o których mowa w ust. 4 pkt f i h – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy.
5. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 6, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem – wystawione z odpowiednią datą dla tych dokumentów.
6. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego, zamawiający żąda przedłożenia certyfikatu SOLAR KEYMARK lub równoważnego dokumentu potwierdzającego spełnienie norm PN-EN 12975-1 i PN-EN 12975-2.
7. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty wymienione w niniejszej specyfikacji w rozdziale VI ust.4, 5, 6 i 7 przedstawia każdy z członków konsorcjum oddzielnie natomiast pozostałe dokumenty przedstawia się wspólnie.
8. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy – określonych w Rozdziale V, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w rozdziale VI ust. 4, 5, 6 i 7.
W celu potwierdzenia, że Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia należy przedłożyć informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków lub zdolność kredytową wykonawcy o której mowa wyżej, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić w/w dokumentu dotyczącego sytuacji finansowej i ekonomicznej, wówczas może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdzi spełnienie opisanego warunku.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków o których mowa w art.22 ust.1 pkt 4 ustawy – określonych w SIWZ w Rozdziale V ust.4, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy, wymaga się przedłożenia informacji, o której mowa w SIWZ w rozdziale VI ust.3, dotyczącej tych podmiotów.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, tj. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, w ramach jednego zadania wykonali należycie, co najmniej jedną dostawę wraz z montażem kompletnych instalacji kolektorów słonecznych na minimum 60 budynkach.
W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie należy przedłożyć – wykaz wykonanych dostaw, o których mowa w rozdziale V pkt. 2 niniejszej specyfikacji wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane oraz z załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie – załącznik nr 3 do SIWZ;
Dowodami, o których mowa wyżej są poświadczenia, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw, poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa wyżej, wówczas Wykonawca składa oświadczenie.
W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego, zamawiający żąda przedłożenia certyfikatu SOLAR KEYMARK lub równoważnego dokumentu potwierdzającego spełnienie norm PN-EN 12975-1 i PN-EN 12975-2.
Sekcja IV: Procedura
Miejscowość:
Urząd Gminy Krypno, Krypno Kościelne 23 B.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007–2013 Osi Priorytetowej V Rozwój infrastruktury ochrony środowiska, Działanie 5.2 Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska.
2. Dokumenty, o których mowa w niniejszej specyfikacji, należy przedstawić w formie oryginału lub kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
4. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587770
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587770
1. Odwołanie – zgodnie z przepisami art. 180–198 ustawy.
Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie określonej w art.180 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu w formie i terminie określonym w art.180 ust. 5 ustawy.
Terminy wnoszenia odwołania:
1) odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia,
2) odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej,
3) odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powziął lub przy zachowaniu należytej staranności można powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie określonej w art. 185 ust. 2 ustawy, przekazując jego kopię zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego wykonawcy do postępowania odwoławczego nie później niż do czasu otwarcia rozprawy.
Zamawiający może wnieść odpowiedź na odwołanie na piśmie lub ustnie do protokołu.
Wnosząc odwołanie wykonawca zobowiązany jest wnieść wpis.
2. Skarga do sądu – zgodnie z przepisami art. 198a–198g ustawy.
Na Orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587770
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587770
Metryka strony